środa, 5 kwietnia 2017

Dziwne historie z tych książek co swym życiem żyjąNiezwykła dziewczyna i człowiek ukryty w ciele Bestii, tajemniczość i szczęśliwe zakończenie. Historia która od lat przyciąga kolejne pokolenia czytelnicze. Niedawno miała miejsce jej premiera kinowa, tymczasem książka nadal zachwyca :)

Malutkie francuskie miasteczko, gdzie wraz ze swym ojcem, mieszka Bella. Pewnej nocy zagubiony ojciec Belli trafia do zamku Bestii. By go uratować, Bella oferuje, że to ona zamieszka w tym ponurym miejscu w zamian za przywrócenie wolności jej ojcu.
Po niedługim czasie Bella odkrywa tajemnicę zamku – pałac w którym mieszka to rodzaj pewnego więzienia dla jego mieszkańców. Mieszkająca w nim Bestia niegdyś była księciem, a zaklęcie rzucone przez czarodziejkę to kara za próżność i egoizm. Dla księcia zamienionego w Bestię była nadzieja - musi ją pokochać ktoś, kto odkryje w nim prawdziwie ludzką istotę.

Czy mogłaby to być Bella? Czy dwie zupełnie różne od siebie istoty mogłyby się w sobie zakochać? Bella uwięziona w zamku dostrzega w księciu wiele dobrych cech co początkuje ich przyjaźń a później miłość.

"Piękna i Bestia" to wzruszająca opowieść, która wywołuje moc emocji. Mamy w niej do czynienia z przeplotem magii i rzeczywistości. A także wiele mądrych przesłań.


Bestia jest z jednej strony przykładem tego, że za próżność, brak współczucia i bezduszność wobec innych należy się kara, lecz jednocześnie przywraca wiarę w możliwość odkupienia nawet najcięższej winy. Bella zaś za swą dobroć i wielkie serce nagrodzona zostaje prawdziwą miłością.4 komentarze:

 1. Uwielbiam "Piękną i Bestię"! I wcale nie patrzę na ich relacje jak na syndrom sztokholmski :p książkę mam w planach przeczytać i obejrzeć film również tylko czasu brak ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygospodaruj chwilę bo... warto! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam te historie. Uwielbiam tez wszystko, co sie o nia opiera. Juz nie moge sie tez doczekac obejrzenia filmu.
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie:
  biblioteka-feniksa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Nawet nie wiedziałam, że jest książka! Bardzo podoba mi się ta historia aczkolwiek filmu z Emmą nie widziałam :)

  OdpowiedzUsuń

 

Przy kawie pisane ;) Template by Ipietoon Cute Blog Design