niedziela, 21 maja 2017

Słownik polsko @ polski ;)


Pierwsza część książki Słownik polsko @ polski z Miodkiem to głównie rozmowy Jana Miodka o języku polskim z telewidzami. Według wielu ekspertów jest to jeden z ciekawszych poradników językowych dostępnych na rynku. Książka pokazuje nam jak w zabawny sposób można posługiwać się naszym ojczystym językiem czy też jak nie dać się złapać w pułapki ortograficzne.
Obok rozmów z widzami, w swoich książkach profesor omawia najczęstsze błędy językowe Polaków. A robi to w nietuzinkowy, zabawny sposób.Czytając serię książek Profesora możemy zaspokoić swoją ciekawość dotyczącą pisowni ale także dowiedzieć się jakie zjawiska współczesnej polszczyzny najbardziej drażnią Polaków.

Tom drugi poświęcony jest głownie kulisom programu Słownik polsko @ polski, jaki prowadzi Profesor Miodek. Znaleźć w niej można m.in. wywiad z Profesorem, wrażenia współtwórców programu i zdjęcia ze studia, w którym powstaje program.W trzecim tomie stykamy się z tzw „mową ulicy”, mini wykładami Profesora oraz kolejny raz możemy przenieść się do studia, w które jest królestwem profesora.


W książkach znajdziemy liczne zdjęcia z rodzinnego albumu Profesora, z produkcji programu oraz z Jego spotkań z Czytelnikami.


W ubiegłym roku udało mi się osobiście spotkać i porozmawiać z Profesorem na Gali Nadania Honorowego Obywatelstwa Gminy Bobrowniki! Bardzo miły człowiek! 


1 komentarze:

  1. Muszę przyznać, że to jedyny słownik, który przeczytałam. Lubię styl Miodka
    Pozdrawiam i zapraszam do siebie
    Ola z pomiedzy-ksiazkami.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

 

Przy kawie pisane ;) Template by Ipietoon Cute Blog Design